Świetnie zapowiadający się system umarł, zanim jeszcze pojawił sie na rynku

Nokia marginalizuje MeeGo, Intel wybałusza oczy

Nokia w dłuższym okresie planuje całkowitą przesiadkę na system Windows Phone. To oznacza, że platformy Symbian i MeeGo pójdą w odstawkę. Co jednak na to Intel?

Wygląda na to, że partnerstwo Nokii i Microsoftu zaskoczyło nie tylko pracowników Nokii w Finlandii, którzy postanowili urządzić strajk, ale również wprowadziło w zadumę firmę Intel. W nowej strategii fińskiego producenta nie ma już miejsca na inne systemy operacyjne, niż Windows Phone, co oznacza, że ostatecznie zarówno Symbian, jak i MeeGo pójdą w odstawkę.

Przypomnijmy, że ten drugi, open-source’owy OS to połączenie platformy Maemo z systemem Moblin, którego rozwojem zajmował się Intel. Co ciekawe, o planach Nokii, półprzewodnikowy gigant dowiedział się dopiero w dniu ich ogłoszenia, zatem możemy sobie wyobrazić, jakież zdziwienie musiało ogarnąć Paula Otelliniego, zwłaszcza, że platforma MeeGo od lat zapowiadała się niezwykle ciekawie.

Jak wiemy, pierwsze urządzenie z systemem Meego – Nokia N9-00, na rynek nie trafi. Nokia ma jednak zaprezentować innego smartfona z tym OS-em na targach Mobile World Congress.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.