Nokia rezygnuje z N9-00, ale nie z MeeGo

Jak informuje agencja Reuters, Nokia zakończyła rozwój pierwszego smartfona z systemem MeeGo, zanim ujrzał on światło dzienne. N9-00 więc nie będzie, ale smartfona z MeeGo i tak zobaczymy!

Zaufane źródła agencji Reuters, potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia Eldara Murtazina, znanego w branży „jasnowidza”. Nokia zaniechała dalszych prac nad projektem, znanym nam wszystkim jako N9-00, który miał być pierwszym smartfonem z nowym systemem MeeGo. To platforma utworzono na bazie dwóch systemów – Maemo oraz Moblin, która miała pomóc Nokii w walce z coraz groźniejszymi konkurentami – Apple’em, Google’em i Microsoftem.

Chociaż projekt pierwszego smartfona został zakończy, zanim w ogóle oficjalnie ujrzał światło dzienne, nie oznacza to, że platforma MeeGo nie zadebiutuje na rynku.

Według analityków, jeszcze w tym tygodniu (w piątek) podczas spotkania inwestorów w Londynie, fiński producent może pokazać, choćby nieukończonego, smartfona z MeeGo. Prawdopodobne jest również to, iż zamiast smartfona, Nokia przygotowuje tablet.

W najgorszym przypadku, urządzenie zostanie zaprezentowane podczas niedzielnej konferencji, tuż przed targami Mobile World Congress (14-17 lutego).Poczekamy, zobaczymy.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.