Odliczanie do premiery Firefoksa 4 rozpoczęte!

Po dwunastu wersjach rozwojowych, wielu niespełnionych obietnicach, wciąż nie ma następcy Firefoksa 3.6.x. Co jest nie tak z Mozillą? Dział PR jednak mają dobry, czego dowodzi nowa witryna.

Mozilli nie brakuje poczucia humoru i właściwie tylko to ratuje twórców Firefoksa. Niewątpliwie znakomity produkt, jakim jest ów Firefox, ostatnio nie rozwija się prawie w ogóle. Oczywiście, mówimy o gotowych rozwiązaniach, a nie zakulisowych betach. Firefox 4 jest w produkcji już od roku, a jego premiera jest wciąż przekładana. A mimo iż dalej lubimy bardzo tę przeglądarkę, to konkurencja nie śpi. Opera, Chrome i Windows Internet Explorer pokazują bardzo dobre, nowe produkty.

Zapowiadana na 25 lutego premiera przeglądarki się nie odbędzie (aczkolwiek nie będziemy się o to zakładać odgryzieniem swojego języka, jak pewien znany kolega po fachu). Dlatego też Mozilla, na rozluźnienie atmosfery, stworzyła witrynę „czy możemy już go wydać (Can we ship it?)”. Wyświetla ona ilość błędów, z jakimi Mozilla musi się uporać przed premierą Firefoksa 4. W momencie pisania tego tekstu było ich wciąż 17.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.