OKI C310dn

archiwum
Kolorowa drukarka OKI wykorzystująca do tworzenia wydruków diody LED. Charakterystyczne są dla tego producenta proporcje – duża głębokość i stosunkowo mała szerokość. Urządzenie drukuje szybko w czerni i kolorze. Jakość druku można by wysoko ocenić, gdyby nie nienaturalne, przyciemnione i ocieplone

Zobacz cały ranking:

Kolorowa drukarka OKI C310dn wykorzystująca diody LED zamiast lasera została zbudowana w oparciu o technologię jednoprzebiegową. Dzięki sterownikowi GDI jest szybsza niż model C330dn. Wydrukowanie 10 stron tekstu w kolorze trwa 36,9 s, natomiast w odcieniach szarości 32,6 s. Na wydrukowanie kolorowego dokumentu graficznego w najwyższej dostępnej rozdzielczości trzeba czekać 12,5 s, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Wszystkie porównywane drukarki szybko drukują kolorową grafikę.

Wszystkie porównywane drukarki szybko drukują kolorową grafikę.

Mamy pewne zastrzeżenia do jakości druku przy standardowych ustawieniach. Kolory są przyciemnione i ocieplone, ale drobne czcionki i cienkie linie wydrukowane prawidłowo, co jest m.in. zasługą rozdzielczości fizycznej wynoszącej 1200 × 600 dpi. Na jednolitych powierzchniach można dostrzec pewne zakłócenia. Ogólnie jakość druku jest nieco niższa niż w modelach C330dn i C530dn.

Drukarka OKI szybko drukuje monochromatyczny tekst.

Drukarka OKI szybko drukuje monochromatyczny tekst.

Do komunikacji z komputerem służy złącze USB 2.0 oraz interfejs sieciowy Fast Ethernet. Sterownik GDI oferuje wiele opcji, lecz nieco mniej w porównaniu z możliwościami sterownika PCL w modelu C330dn. Na dołączonej płycie DVD-ROM znajduje się bogaty pakiet oprogramowania służącego m.in. do kalibracji kolorów czy zarządzania drukarką w sieci lokalnej. Obsługę urządzenia ułatwia wyświetlacz tekstowy mieszczący dwie linijki po 16 znaków. Podświetlenie ma modny ostatnio niebieski kolor, który jednakże sprawia, że wyświetlacz nie jest tak czytelny jak przy wykorzystaniu podświetlenia w kolorze zielonym.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest porównywalna.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest porównywalna.

Zamykana kaseta na papier mieści 250 arkuszy, a podajnik uniwersalny 100 arkuszy. Można dokupić szufladę na 530 kartek. Główny odbiornik wydruków ma pojemność 150 kartek (stroną zadrukowaną do dołu), natomiast z tyłu znajduje się drugi odbiornik mieszczący 100 arkuszy stroną zadrukowaną do góry. Dzięki temu drugiemu odbiornikowi możliwy jest druk na banerach o długości do 120 cm. Nie zabrakło także dupleksu (modułu druku dwustronnego). Startowe moduły z tonerami CMYK wystarczają na 1000 stron. Standardowe tonery CMY też mają wydajność 2000 str., natomiast standardowy toner czarny wystarcza na 3500 str.

W trybie uśpienia pobór mocy przez drukarkę OKI ma przeciętną wartość.

W trybie uśpienia pobór mocy przez drukarkę OKI ma przeciętną wartość.

Opisywana drukarka jest nieco wolniejsza od modelu C330dn, ma mniej pamięci, a zamiast sterowników PCL i PostScript wykorzystuje sterownik GDI.  Jest dzięki temu szybsza, lecz jakość druku stoi na nieco niższym poziomie.

Marek Grzybowski