Kaz Hirai prezentujący konsolę Playstation 3

Playstation 4 dopiero za cztery lata?

Wygląda na to, że jeszcze trochę będziemy musieli poczekać na konsolę nowej generacji od Sony. Playstation 4 ma bowiem pojawić się na rynku nie wcześniej, niż za cztery lata.

Kiedy w 2006 roku na rynek trafiła konsola do gier Playstation 3, Sony wszem i wobec zapowiedziało, iż cykl życia urządzenia ustalono na 10 lat, w odróżnieniu od poprzednich generacji, które na rynek trafiały co 6 lat. Teraz, kiedy mamy półmetek „życia” konsoli PS3, coraz więcej informacji wskazuje na to, że faktycznie nową konsolę od japońskiego producenta możemy zobaczyć dopiero za kilka lat.

Dyrektor generalny Sony Computer Entertainment, Kaz Hirai, ogłosił, że faktycznie Playstation 3 jest dopiero w połowie swojego życia i wciąż nadchodzą świetne gry dla tej konsoli, zarówno od Sony, jak i innych firm. – Co roku wprowadzamy nowe funkcje do konsoli, dlatego jeszcze nie szykujemy PS4 lub maszyny nowej generacji, jakkolwiek to nazywacie – powiedział Hirai.

Sony jak na razie skupia się raczej na mobilnym rynku, wprowadzając konsolę NGP oraz „konsolofon” XPERIĘ Play.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.