Rekord DialNet Masters. 1 marca rusza I etap on-line

Do piątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters swój udział zgłosiły aż 4 643 zespoły, czyli 23 215 osób. Tym samym padł nowy rekord liczby uczestników.

Już jutro (1 marca br.) rozpoczyna się I etap testów on-line. Wielki Finał olimpiady odbędzie się 16 czerwca we Wrocławiu. Patronem DialNet Masters jest Urząd Komunikacji Elektronicznej.

DialNet Masters to największa w Polsce olimpiada o Internecie i technologiach teleinformatycznych. O jej sukcesie świadczy wzrastająca z roku na rok liczba zarejestrowanych zespołów. W 2007 r. (w I edycji) – do rozgrywek zapisały się 2.525 zespoły, w 2008 r. (II edycji) – 2.941, w 2009 r. (III edycji) – 3866, w 2010 r. (w IV edycji) – 4563, natomiast w 2011 r. – aż 4.643 drużyny.

Bardzo się cieszymy, że DialNet Masters wciąż zyskuje na popularności. To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę niż demograficzny i mniejszą liczbę uczniów w klasach oraz wzrost rynku atrakcyjnych ofert spędzania wolnego czasu, alternatywnych dla naszego przedsięwzięcia

– podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG. –

Tak liczny udział młodzieży w DialNet Masters jest dla nas znakomitym dowodem, że młodzieży zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła naszej olimpiady, która uczy w atmosferze bardzo dobrej zabawy

– dodaje.

1 marca br. startuje kolejny ważny rozdział olimpiady: I etap testów on-line. Zadania zostały przygotowane przez zespół ekspertów z Politechniki Łódzkiej, która jest patronem merytorycznym V edycji DialNet Masters.

Zadania do pierwszych dwóch etapów olimpiady przygotował zespół ekspertów z Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej

– mówi dr Antoni Zajączkowski, zastępca dyrektora Instytutu Informatyki ds. kształcenia z Politechniki Łódzkiej.

– Natomiast Centrum Komputerowe PŁ z Instytutem Informatyki PŁ skonfigurowało wydzielony serwer obsługujący olimpiadę podczas pierwszego i drugiego etapu on-line

– wyjaśnia.

Pierwszy etap okręgowy on-line trwa do 10 marca br., a jego wyniki zostaną ogłoszone na stronie dialnetmasters.pl 11 marca 2011 r. Gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, prócz cennej i przydatnej w przyszłym życiu wiedzy o Internecie i technologiach teleinformatycznych, do rywalizacji motywuje obietnica wspaniałej zabawy podczas półfinałów i Wielkiego Finału, a także tytuł Mistrzów Internetu 2011. Z tytułem nierozerwalnie łączą się nagrody. Tegoroczni Mistrzowie Internetu 2011, będą mieli szansę zobaczyć Cape Canaveral na Florydzie i wiele innych atrakcyjnych miejsc, jak Nowy Jork czy Miami. Na zwycięzców czekają też cenne nagrody rzeczowe – m.in. netbooki czy iPody, ufundowane przez sponsorów – firmy: Intel, iSpot Apple Premium Reseller, BroadSoft i Diallo – nową telefonię komórkową.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i przy merytorycznym wsparciu Politechniki Łódzkiej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Cisco Networking Academy oraz firmy Intel. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

Harmonogram V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

TESTY ON-LINE:
od 1 do 10 marca 2011 r. – I etap okręgowy testów on-line
11 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników I etapu okręgowych testów on-line
od 14 do 17 marca 2011 r. – II etap okręgowy testów on-line
18 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników po II etapie testów okręgowych on-line

PÓŁFINAŁY – Mecze Mastersów:
29 marca 2011 – Gdańsk
30 marca 2011 – Warszawa
31 marca 2011 – Lublin
1 kwietnia 2011 – Kraków
4 kwietnia 2011 – Zielona Góra
11 kwietnia 2011 – Łódź
15 kwietnia 2011 – Legnica

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” do Wielkiego Finału organizowany przez magazyn komputerowy „CHIP”:
do 15 maja 2011 r.

PROJEKT LOGOTYPU DLA NIEPELNOSPRAWNI.PL:
od 16 do 31 maja 2011 r.

SZKOLENIA SENIORA:
od 27 kwietnia do 31 maja 2011 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ:
16 czerwca 2011 r. we Wrocławiu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.