Sklepik dla Chrome’a otwarty dla polskich deweloperów

Jeżeli jesteś programistą i ostrzyłeś sobie pazury na sklep z aplikacjami dla przeglądarki Chrome, to mamy dobre wieści: Web Store otwiera się na Polskę. Na razie w sposób ograniczony.

Sklep Chrome Web Store początkowo był dostępny wyłącznie dla amerykańskich programistów. Reszta deweloperów, którzy chcieli umieszczać tam swoje aplikacje, musiała obejść się smakiem. Dziś jednak mamy powód do radości. Google otwarło się na 15 nowych krajów. Należą do nich Argentyna, Australia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Japonia, Kanada, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Wielka Brytania, Włochy i… tak, zgadliście. Polska!

Niestety, wciąż nie działają płatności dla krajów innych, niż USA. Płatne aplikacje mogą być dalej kupowane jedynie w wersji sklepu na Stany Zjednoczone. I, mając w pamięci losy Android Market, podejrzewamy, że nieprędko się to zmieni…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.