Hakerzy nie dają za wygraną - chcą zasypać Sieć informacjami o zabezpieczniach konsoli Sony

Sony idzie na wojnę z hakującymi PS3

Już nie tylko George Hotz musi obawiać się firmy Sony, bowiem japoński producent ma zamiar walczyć z "przerabianiem" konsol Playstation 3 na znacznie większa skalę.

Pod koniec stycznia Sony wygrało sprawę sądową z George’em Hotzem, który dostarczył narzędzia do przerabiania konsoli Playstation 3 w taki sposób, aby można było na niej odtwarzać pirackie gry i filmy. To jednak nie koniec walki z piractwem w wykonaniu japońskiego producenta, który teraz za nowy cel obrał wszystkich „hakerów”, udzielających się na Githubie. Wśród nich są znani modderzy, jak Waninkoko, KaKaRoTo, Hermes, Kmeaw czy Graf_Chokolo, który niedawno wypowiadał się o możliwości przywrócenia systemu „OtherOS” na konsoli Playstation 3. Sony domaga się przekazania wszystkich dokumentów i informacji, dotyczących tych osób i już złożyła pozwy w sądzie w ramach ustawy Digital Millenium Copyright Act.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.