SourceForge.net uczciwie poinformował swoich użytkowników o włamaniu

SourceForge pada ofiarą cyberataku

Jedna z najważniejszych witryn dla entuzjastów otwartego oprogramowania, SourceForge, stała się celem cyberataku. Włamywacze zaatakowali system loginów. Władze portalu postanowiły zresetować wszystkim hasła.

SourceForge.net szybko zareagowało na atak. Wszyscy użytkownicy zostali o nim poinformowani poprzez pocztę elektroniczną i informację na stronie głównej serwisu. Przyczyną wycieku danych był zmodyfikowany demon SSH, który zaczął podsłuchiwać hasła. Władze witryny twierdzą, że szanse, by włamywacze dostali się do danych użytkowników są znikome, ale, na wszelki wypadek, zresetowano wszystkim hasła

Na razie nikt się nie chce przyznać do ataku. Nikt nie zna też jego motywów. SourceForge.net sugeruje, że włamywacze chcieli podmienić pliki instalacyjne umieszczonych tam programów na własne, zainfekowane. Nie znaleziono jednak na to żadnych dowodów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.