Szybka beta nowego Google Chrome

Najszybciej rozwijająca się przeglądarka świata, czyli Google Chrome, pojawiła się właśnie w nowej wersji rozwojowej, która jest... tak, zgadliście. Szybsza od poprzedniczki.

Chrome 10.0.648.82 oraz deweloperski 11.0.672.2 koncentrują się, przede wszystkim, na zwiększeniu wydajności przeglądarki. Najwięcej zmian zaszło w mechanizmie V8, który przetwarza teraz skrypty JavaScript nawet 60% wydajniej od aktualnej wersji. Dodatkowo, eksperymentalnie, umożliwiono karcie graficznej akcelerowanie klipów wideo odtwarzanych wewnątrz przeglądarki.

Jeśli chodzi o funkcje samej aplikacji, zmieniło się niewiele. Ciekawą nowinką jest przeprojektowany formularz ustawień przeglądarki, które teraz otwierają się w karcie.

Testerzy mogą już korzystać z wersji beta dla Windowsa, Linuksa i Mac OS-a. Reszta użytkowników otrzyma nową wersję przeglądarki poprzez automatyczną aktualizację, jak tylko pojawi się jej końcowa wersja.

Czy Firefox ma się czego bać?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.