7 000 dolarów za możliwość zdjęcia okularów (i nawet się rymuje!)

Toshiba zapłaci 100 milionów dolarów za szowinizm?

Starsza menadżer ds. zasobów ludzkich w Toshibie złożyła pozew przeciwko amerykańskiemu oddziałowi koncernu, wart 100 milionów dolarów. Zarzuca mu faworyzowanie mężczyzn, zarówno jeśli chodzi o awanse, jak i płace.

Elaine Cyphers twierdzi, że Toshiba America Inc. płaci kobietom niższe pensje i dodatki niż mężczyznom na podobnych stanowiskach. Zarzuca również faworyzowanie mężczyzn przy okazji awansów. Ma tego dowodzić „zadziwiający brak kobiet na stanowiskach kierowniczych”, pomimo uruchomienia sześć lat temu w firmie biura równości płciowej. Według pozwu zbiorowego wartego okrągłe 100 milionów dolarów, tylko 3,4 procent 6 273 stanowisk kierowniczych Toshiby obsadzonych jest przez kobiety. Cyphers utrzymuje też, że sama zarabia od 90 000 do 91 800 dolarów rocznie, zaś jej męscy odpowiednicy na podobnych stanowiskach około 120 000 dolarów rocznie.

Cyphers utrzymuje również, że Toshiba awansowała mniej doświadczonego od niej mężczyznę na stanowisko, o które się sama ubiegała. Ta złożyła skargę i została ponoć za to odsunięta ze swojego stanowiska. W tej chwili trwa jej okres wypowiedzenia.

Czytaj też: Żądamy parytetu! Wikipedię tworzą niemal sami mężczyźni

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.