Twój pecet będzie śmierdział dla ciebie. Teraz wreszcie możesz poczuć zapach napalmu o poranku!

Kiedyś mówiło się pół żartem, pół serio, że telewizję i gry będzie można smakować i wąchać. Dzięki ScentScape spełni się przynajmniej druga z przepowiedni.

Scent Sciences Corporation stworzyła ScentScape, czyli „innowacyjny system dostarczania cyfrowych zapachów”. Jednak mimo Groźnej Nazwy, urządzenie jest dość prostej konstrukcji. Podłączamy je pod USB i, jeśli film lub gra je obsługuje, urządzenie wydziela odpowiedni zapach, tworzony spośród dwudziestu składowych. Zapachy starczają na 200 godzin używania, potem trzeba będzie wymienić wkłady. Można regulować też ich intensywność.  Urządzenie na razie kompatybilne jest wyłącznie z komputerami PC.

Urządzenie zadebiutuje w sklepach w czwartym kwartale br. Roku za 69,99 dolara. Wkłady będą kosztować 24 dolary. Na razie nie wiadomo czy i jakie gry lub filmy będą obsługiwane. Scent Sciences Corporation wymieniło World of Warcraft, ale twórcy gry to zdementowali.

0
Źródło: 1UP.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.