Twórca 4chana prezentuje zupełnie nową witrynę społecznościową

Christopher "moot" Poole, twórca 4chana, zaprezentował światu swój nowy projekt. Canvas, obecnie w fazie rozwojowej, jest już testowany. Niestety, do beta-testów trzeba mieć zaproszenie.

Moot zgromadził aż 625 000 dolarów od inwestorów i w całości włożył je w Canvasa. Portal ma stanowić konkurencję dla innych mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Biorąc pod uwagę 8 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie na 4chanie, to Canvas ma duże szanse na sukces tylko i wyłącznie dzięki charyzmie moota.

Canvas, podobnie jak 4chan, zapewnia anonimowość i również opiera się przede wszystkim wokół dzielenia się grafikami. Jednak w przeciwieństwie do najsłynniejszego obrazkowego forum, Canvas wymaga rejestracji konta. Umieszczone na portalu obrazki mogą być „remiksowane” (czyli przerabiane) przez innych za pomocą webowego edytora. Dzięki temu ma powstać największa baza internetowych meme, jaką widział wszechświat. Maczał w tym palce herszt Anonów, więc wierzymy. W przyszłości będzie można również remiksować wideo i muzykę. I, co ważne, treści na Canvasie nie znikają, tak jak na 4chanie.

Czekamy!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.