webOS nie zastąpi ci Windowsa

HP zaszokowało wszystkich deklaracją, że webOS będzie obecny nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale również na komputerach. Okazuje się jednak, że nie będzie to samodzielne rozwiązanie.

System webOS na komputerach i drukarkach? Bardzo nas to zdziwiło, ale zarazem ucieszyło. Jednak, jak się dowiadujemy z wywiadu z Philem McKinney’em, jaki przeprowadziło Seattle Times, rzeczywistość nie jest tak różowa (aczkolwiek i tak wygląda smakowicie). webOS będzie środowiskiem, na którym będą działać te same aplikacje, co na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy pracujesz na Ubuntu, Windows czy Mac OS-ie, dzięki frameworkom do aplikacji będziesz mógł czerpać garściami z dobrodziejstw ekosystemu HP. Biorąc pod uwagę, że software dla tego systemu to tak na serio aplikacje webowe, jest to wykonalne dość łatwo. Jednak „prosto” nie oznacza „źle”, a my jesteśmy bardzo zaintrygowani.

0
Źródło: The Seattle Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.