Zapomnij o Androidzie 2.3, w kwietniu pojawi się smartfon z wersją 2.4

ViewPad 4, smartfon marki Viewsonic, będzie pierwszym urządzeniem z systemem Android 2.4, który będzie zgodny z aplikacjami pisanymi dla Androida 3.0.

Tak przynajmniej wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja portalu Pocket-lint. Android 2.4 będzie się niewiele różnił od 2.3. Dzięki niemu aplikacje pisane pod dwurdzeniowe procesory (czyli urządzenia z Androidem 3.0) będą funkcjonowały poprawnie z układem z jednym rdzeniem (większość smartfonów). Obecny na rynku Android 2.3 nie zapewnia takiej zgodności. Co ciekawe, Android 2.4 ma również nosić miano Gingerbread.

Najnowsza wersja systemu Android, czyli 2.3, na razie jest dostępna wyłącznie dla smartfona Nexus S. Reszta producentów urządzeń mobilnych na razie nie wyraziła chęci wydania aktualizacji dla swoich produktów.

Działający pod kontrolą Androida 2.4, 4,1-calowy ViewPad 4 będzie wyposażony we Flasha 10.1, będzie umiał nagrywać, odtwarzać i przesyłać przez sieć i port mini-HDMI wideo o rozdzielczości 720p. Znajdziemy w nim 5-megapikselowy aparat z autofokusem, łączność bezprzewodową Bluetooth 2.1 i 802.11 b/g/n.

0
Źródło: Pocket-Lint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.