Gianfranco Lanci pożegnał się ze stanowiskiem dyrektora finansowego

Acer przemyślał swoje życie. Uznał, że błądził

Zarząd firmy Acer najwidoczniej doszedł do wniosku, że tajwańska firma nie zmierza w dobrym kierunku. Stanowisko stracił więc dotychczasowy CEO firmy.

Rozmach, rozwój, kreacja wartości konsumenta, wzmocnienie marki oraz lokalizacja zasobów i metody ich implementacji – na te wszystkie aspekty, Gianfranco Lanci miał odmienne poglądy od większości członków zarządu firmy Acer, dlatego musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem dyrektora generalnego. To nic, że Acer jest drugim co do wielkości producentem komputerów.

Akcjonariusze tajwańskiego producenta mają jednak znacznie większe ambicje – przede wszystkim chcą rewolucji w tabletach, tymczasem w dwa lata po premierze pierwszego iPada, Acer może pochwalić się tylko dwoma takimi urządzeniami w swoim portfolio, które i tak jeszcze nie trafiły na rynek.

Założyciel Acera, Stan Shih, podczas spotkania w Tai pei, powiedział, że Acer musi skupić się na tym, aby stać się największym producentem komputerów na świecie, a ponadto na dostarczeniu lepszych i bardziej rozpoznawalnych produktów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.