Angry Birds jedną z najbardziej rentownych gier w historii

Rovio ujawniło, że koszt produkcji Angry Birds to 140 000 dolarów. Wiemy też, że gra, jak dotąd, zarobiła... 70 milionów dolarów. 500 razy więcej, niż kosztowała.

Angry Birds i firma Rovio to przykład, że by odnieść sukces, liczy się pomysł, staranne wykonanie i dobry marketing, a nie budżet. Angry Birds nie jest, jak niektórzy myślą, najbardziej dochodową grą wszechczasów. Znajduje się jednak w ścisłej czołówce, do której należą takie tytuły, jak World of Warcraft czy Call of Duty.

Co ciekawe, przy tej okazji, analitycy przypominają o… Pongu. To pierwsza gra wideo w historii. Jeden automat do gry spzedawany był za 1 200 dolarów. Wart był 700 dolarów mniej. Królem jednak ponoć jest Tetris. Kosztował w praktyce zero dolarów, a od ponad dwudziestu lat wciąż zarabia duże pieniądze. Bejeweled jak dotąd zarobił 70 milionów, a najprawdopodobniej również kosztował bardzo niewiele.

Źródło: IndustryGamers
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.