Aparat cyfrowy pancerny niczym czołg

Druga wielka premiera Olympusa może i nie potrafi rejestrować równocześnie wideo i zdjęć w wysokiej jakości, jak jej poprzedniczka, ale można nią rzucać o ściany i ma wciąż działać.

Olympus TOUGH TG-810 ma wytrzymać nacisk stu kilogramów i dalej działać! Ten pancerny aparat kryje w sobie 14-megapikselową matrycę, obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym, podwójną stabilizację obrazu, elektroniczny kompas i GPS.

Oprócz niesamowitej odporności na zgniot, aparat ten ma być odporny na zanurzenie do 10 metrów, upadek z dwóch metrów i wystawienie na mróz do -10 stopni Celsjusza. Porty i slot karty pamięci są również chronione, a obudowa jest odporna na zarysowania. Na deser, mamy mechanizm TAP Control, który pozwala na obsługę tego popularnego aparatu cyfrowego poprzez wykonywanie nim gestów (niegłupie, zdejmowanie rękawiczek zimą by ustawić coś na ekranie dotykowym to marny pomysł…).

Nowy aparat cyfrowy wejdzie do sprzedaży za około 2 tygodnie w wersji srebrnej i czarnej. Cena: 299 euro.

Czytaj też: Aparat, który jednocześnie kręci w Full HD i wykonuje zdjęcia 16 Mpix

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.