Notebook Google'a waży dość sporo, jak na swój rozmiar - 1,7 kilograma

Netbooki z Chrome OS-em tuż, tuż!

Google oficjalnie potwierdza, że powoli zaczynają się przygotowania do rynkowej premiery netbooków z Chrome OS. Ma ona nastąpić pod koniec drugiego kwartału w wybranych krajach.

Google wciąż negocjuje warunki sprzedaży z producentami sprzętu i dystrybutorami. W testowaniu całego ekosystemu Chrome OS-a intensywnie pomagają mu Samsung i Acera. Gotowe rozwiązania na rynku pojawią się w odmianach Wi-Fi i 3G i będą wyłącznie w formie netbooków.

Chrome OS nie będzie oficjalnie dostępny jako osobny produkt. Każda odmiana tego systemu będzie ściśle zintegrowana z komputerem, na którym będzie preinstalowana. Sam system pozostanie jednak otwarty, będzie można więc stosować nieoficjalne przeróbki dla innych komputerów. Te jednak nie będą wspierane przez Google’a.

Netbooki z Chrome OS, według nieoficjalnych informacji, na amerykańskim rynku mają kosztować 250-600 dolarów (w zależności od modelu).

0
Źródło: Pocket-Lint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.