Dwa procesory Fermi, jako serce GeForce'a GTX 590

Dwuprocesorowa karta Nvidii na zdjęciu

Choć miała zadebiutować w lutym, to jeszcze nie została nawet oficjalnie przedstawiona. Nową kartę Nvidii z dwoma procesorami Fermi, teraz możecie obejrzeć na zdjęciu.

Owiana wielką tajemnicą, nowa karta graficzna ze stajni zielonych, została zaprezentowana za zamkniętymi drzwiami na targach CeBIT 2011. Nieco wcześniej, firma EVGA pokazała ich własny model. Teraz możemy przyjrzeć się karcie GeForce GTX 590 nieco dokładniej, dzięki zdjęciu z prezentacji, które trafiło do Sieci.

W wyposażeniu tego graficznego potwora znajdziemy dwa procesory graficzne GF110, z których każdy posiada po 512 procesorów strumieniowych CUDA. Ponadto znajdziemy tu 12-warstwową, miedzianą płytkę PCB, 10-fazowy układ zasilania, 3 GB pamięci GDDR5, a także trzy porty DVI. Za chłodzenie odpowiedzialny będzie zajmujący dwa sloty układ z technologią Vapor Chamber oraz centralnym wentylatorem.

Oficjalna premiera karty GeForce GTX 590 ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Tymczasem konkurencja z AMD już zaprezentowała swój konkurencyjny model – Radeona HD 6990 (sprawdź, jak wypadł w naszych testach!).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.