Ekran smartfona będzie go… ładował!

Kres ładowarek do telefonów jest bliski? Dzięki technologii Wysips, czyli warstwie cienkiej, przeźroczystej folii fotowoltaicznej nałożonej na wyświetlacz telefonu, energia słoneczna i światło z dowolnego źródła ładuje urządzenie.

Prototypowe urządzenie zaprezentowane przez Francuzów może jeszcze nie wygląda na ukończone, ale to działa! Oznacza to, że już nigdy nie musisz ładować telefonu ładowarką. Nigdy nie odmówi posłuszeństwa. A sama folia, z uwagi na grubość (poniżej 100 mikronów), nie zakłóca pracy wyświetlacza, nawet jeśli to dotykowe urządzenie działające w trybie 3D bez okularów.

Technologia Wysips potrafi czerpać energię z dowolnego światła, zarówno słonecznego, jak i sztucznego. W obecnym stadium rozwoju takowa folia ładuje typową baterię telefonu w 6 godzin. Przewidziana na przyszły rok druga generacja pozwoli na 30 minut rozmów po zaledwie godzinie ładowania. Premiera rynkowa dla nas? Za rok. Jesteśmy bardzo zainteresowani…

0
Źródło: LAPTOP Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.