Elektroniczny dowód osobisty - projekt wykonany przez firmę Bionik

Elektroniczne dowody osobiste nie przed 2012 r.

A miało być tak pięknie. Nasze cudowne, elektroniczne dowody osobiste miały pojawić się lada dzień i ułatwić wszystko, co urzędowe. No więc nie pojawią się szybko a ułatwią niewiele.

Elektroniczne dowody osobiste miały pojawić się już od l lipca. Przyjdzie nam jednak poczekać nieco więcej na efekty tej pokaźnej inwestycji z pieniędzy podatników. Co najmniej do 2012 roku. Co więcej, mieliśmy zapomnieć o problemach z rejestracją w placówkach służby zdrowia, bez wychodzenia z domu zamówić akt urodzenia czy też zmienić meldunek. Druki RMUA? Przeszłość! Niestety… niezupełnie.

Jak tłumaczy MSWiA, urzędy i resorty nie są na to przygotowane. Co więcej, nie wiadomo kto ma zapłacić za nowe oprogramowanie dla NFZ, które obsługiwałoby czytniki dowodów. Elektroniczne urzędy najwyraźniej jeszcze nie dla nas. Nie jesteśmy zaskoczeni.

0
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.