Facebook blokuje aplikację do podglądania romansów, po cichu wycofuje się z decyzji

Niedawno informowaliśmy was o dość kontrowersyjnej (z konserwatywnego punktu widzenia) aplikacji Breakup Notifier. Początkowo, Facebook próbował ją zablokować. Najwyraźniej jednak popyt był na to zbyt wielki.

Aplikacja Breakup Notifier, która infomowała nas o tym kto z kim zerwał na Facebooku, w ciągu trzech dni zyskała trzy miliony użytkowników. Facebook, praktycznie od razu, zdecydował się ją zablokować. Władze portalu tłumaczyły się tym, że obawiały się, że aplikacja będzie rozsyłać spam, a obawy wynikały z mechanizmu działania samej aplikacji, która sprawdza profile wszystkich naszych znajomych co 10 minut i wysyła nam wiadomości mailowe, w razie gdy obiekt naszych westchnień rozstanie się z obecnym partnerem.

Twórca aplikacji stworzył więc bliźniaczą młodszą siostrę, którą nazwał Crush Notifier. Na wszelki wypadek zapewnia pełną anonimowość. Facebook nie powtórzył blokady. Co więcej, Breakup Notifier znów działa. Miliony użytkowników to zbyt poważny popyt, by go ignorować…

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.