Adobe łączy dwa światy - z korzyścią dla siebie i programistów

Flash na HTML5 za pomocą jednego kliku

Wczoraj w nocy, Adobe wydało wczesną wersję rozwojową Wallaby, czyli eksperymentalnego konwertera Flasha na HTML5. Aplikacja jest częścią środowiska AIR.

AIR-owe Wallaby pozwala programistom i designerom w szybki i łatwy sposób konwertować pliki Flash Professional do HTML5. I mówiąc „w szybki i łatwy sposób” mówimy o metodzie „przeciągnij ikonkę z jednego miejsca w drugie i o nic się nie martw”. Dzięki temu narzędziu będzie można dużo łatwiej tworzyć witryny dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS, które wciąż nie są w stanie wyświetlać flashowych treści.

Adobe przyznaje, że Wallaby na razie nie jest gotowym produktem i bardzo liczy na uwagi od programistów. Cieszymy się bardzo, że twórcy Flasha, w przeciwieństwie do niektórych, wierzą, że jedna technika niekoniecznie wyklucza drugą. A programistów zachęcamy do testów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.