Google uruchamia na nowo Profile. Czy Facebook ma się czego bać?

Profile Google wyglądają od dziś nieco atrakcyjniej. Strony prezentujące nasze dane zostały przeprojektowane praktycznie od nowa.

Profile w usłudze Google jak dotąd wyglądały dość ascetycznie. Nie były przez to chętnie wypełniane przez użytkowników, a wszystkie umieszczone w nich dane często pochodziły wyłącznie z automatu, a nie na skutek naszej własnej, świadomej edycji. Google postanowiło zmienić ten stan rzeczy i owe profile odpowiednio uatrakcyjnić. I trzeba przyznać, udało się.

Kolorystyka jest teraz stonowana, a informacje odpowiednio pogrupowane. Te zbędne zostały ukryte w podopcjach. Pojawiły się też łącza do innych usług społecznościowych, z których korzystamy, takich jak YouTube czy Blogger. Całość ozdabia nasze zdjęcie, które teraz jest ładnie wyeksponowane.

Nie chcemy nic przedwcześnie sugerować, ale Google właśnie dopieściło usługę, która teraz stanowi gigantyczną konkurencję dla… Faceboka!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.