Google oferuje 20 tysięcy dolarów za znalezienie luki w Chrome'ie

Google zapłaciło 14 tysięcy za znalezienie 15 luk w przeglądarce Chrome

Dziewięciu specjalistów od zabezpieczeń otrzymało łącznie 14 tysięcy dolarów od firmy Google, za odnalezienie 15 luk w Chrome'ie. Google przygotowuje się na hakerski konkurs Pwn2Own.

Przygotowując się na hakerski turniej Pwn2Own, na którym hakerzy będą próbowali zhakować między innymi przeglądarkę Google Chrome, za co mogą otrzymać nawet 20 tysięcy dolarów, Google łata swoją aplikację rozdając kolejne pieniądze. Dziewięciu specjalistom od zabezpieczeń, firma z Mountain View zapłaciła 14 tysięcy dolarów za odnalezienie 15 luk bezpieczeństwa – choć żadna z nich nie została sklasyfikowana jako luka krytyczna. Cztery kolejne znalazło samo Google, a następnie załatało wszystkie odnalezione błędy.

Warto przypomnieć, że na corocznym turnieju Pwn2Own, tylko przeglądarka Google’a do tej pory opierała się hakerom. Wiedzieć musicie także, że wyłącznie Google i twórcy Firefoksa, fundacja Mozilla, wynagradza pieniężnie osoby, które odnajdują luki w ich przeglądarkach.

Turniej Pwn2Own zaczyna się 9 marca 2011 roku w kanadyjskim Vancouver.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.