HP Deskjet 1000

archiwum
Prawie jednorazowa drukarka domowa o niskiej cenie zakupu i dość wysokich kosztach eksploatacji. Wydruki powstają niezbyt szybko ale za to są niezłej jakości, nawet zdjęcia. Niestety nie ma możliwośći wydruku bez marginesów.

Zobacz cały ranking:

HP Deskjet 1000 to nieduża i prosta drukarka atramentowa do użytku domowego. Jej podstawowa zaleta to niska cena zakupu. Niestety tani zakup to także wysokie koszty eksploatacji, nawet gdy skorzystamy z tuszy XL. Jeśli drukujemy niewiele i tylko od czasu do czasu to taki zakup może się okazać uzasadniony.

Niezły czas choć w rankingu są szybsze drukarki to porównywalne modele robią to w podobnym czasie.

Niezły czas choć w rankingu są szybsze drukarki to porównywalne modele robią to w podobnym czasie.

Jakość wydruków jest bardzo dobra, ale prędkość już tylko przeciętna. Nieźle wyglądają nawet zdjęcia, a delikatny raster raczej nie przeszkadza. Brakuje jedynie możliwości wydruku bez marginesów. Sterownik drukarki jest mocno uproszczony nie pozwala na zbyt wiele zmian w ustawieniach, przypomina sterowniki laserowych kolegów.

Wydajność czarnego tuszu całkiem dobra, pod warunkiem że kupimy te droższe z napisem XL.

Wydajność czarnego tuszu całkiem dobra, pod warunkiem że kupimy te droższe z napisem XL.

Nawet wydruk dwustronny jest mocno skomplikowany. Trzeba dwukrotnie wysłać dokument do druku zaznaczając opcję wydruku tylko stron parzystych, bądź nieparzystych odpowiednio układając papier w podajniku. Jeśli chodzi o podajnik tu także można by ponarzekać na jego pojemność – tylko 60 arkuszy zwykłego papieru. Niewielkie gabaryty także niezbyt dobrze tłumią hałas. Szczególnie donośnie ten model pobiera papier, ale i podczas druku jest dość głośno.

Podczas pobierania papieru hałas osiąga wyższy poziom niż konkurencja, podczas pracy... wcale nie jest lepiej.

Podczas pobierania papieru hałas osiąga wyższy poziom niż konkurencja, podczas pracy… wcale nie jest lepiej.

HP Deskjet 1000 to najprostszy model drukarki atramentowej. Niska cena może skusić osoby które potrzebują drukarki jednorazowo z opcją drukowania od czasu do czasu w przyszłości.

Robert Dutkiewicz