Iomega ScreenPlay TV Link MX

archiwum
Niewielki i lekki odtwarzacz plików multimedialnych z jednym złączem USB. Brak interfejsu sieciowego oraz możliwości zainstalowania dysku twardego. Prawidłowa obsługa polskich znaków w napisach do filmów (obsługa formatów SMI, SRT, SSA, SUB i TXT). Wolne przewijanie filmów (maksymalnie 8×).

Odtwarzacz Iomega ScreenPlay TV Link MX ma niewielkie wymiary i waży jedynie 179 g. Jest to kolejne spośród niewielkich urządzeń o ograniczonej funkcjonalności (bez interfejsu sieciowego i możliwości zainstalowania dysku twardego), ale za to stosunkowo niedrogie. Potrafi odtwarzać pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) zapisane na dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do jedynego złącza USB umieszczonego z przodu obudowy. Wśród złączy znajduje się wyjście HDMI, wyjście kompozytowe, a także koaksjalne cyfrowe wyjście audio.

Odtwarzacz nie został wyposażony w interfejs sieciowy, co znacznie ogranicza jego funkcjonalność. Do sterowania urządzeniem służy poprawnie wykonany pilot na podczerwień z klawiszami rozmieszczonymi w intuicyjny sposób. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku, nie wystąpiły również żadne problemy z płynnością w przypadku materiałów wideo Full HD. Pewną wadę stanowi mała prędkość przewijania wideo na podglądzie, jedynie 8×, podczas gdy standardem jest prędkość 32x.

Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach SMI, SRT, SSA, SUB i TXT, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane. Nie można ustawić takich parametrów jak wielkość, kolor czy położenie napisów. Można je tylko włączać i wyłączać. Pasywne chłodzenie skutkuje tym, że urządzenie jest całkowicie bezgłośne, lecz metalowa obudowa znacznie się nagrzewa.

Przeciętny pobór mocy wynosi 6,6 W podczas wyświetlania menu i 8,9 W podczas odtwarzania filmu HD. W chwili obecnej nie jest możliwe zapoznanie się z pełną dokumentacją tego modelu. Brakuje jej na stronie producenta, a wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje tylko skróconą instrukcję uruchomienia.

Podczas gdy inni producenci udzielają zwykle dwuletniej gwarancji na swoje odtwarzacze, w przypadku firmy Iomega wynosi ona trzy lata (wymagana rejestracja).  Podobny odtwarzacz Asus O!Play Mini jest dodatkowo wyposażony w czytnik kart SDHC/MMC/MS Duo/xD, zamiast koaksjalnego wyjścia audio ma złącze optyczne i jest tańszy o kilkadziesiąt złotych. Natomiast kosztujący nieco więcej 8level mediaTHOR HD ma interfejs sieciowy, co wiąże się z dostępem do internetowych serwisów multimedialnych YouTube, Picasa itd.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.