iPad 2 nie dał Tegrze 2 szans

iPad 2 rozbija Tegrę 2 w pył!

Pierwsze recenzje iPada 2 wskazują, iż Apple obniżyło taktowanie CPU do 894 MHz

iPad 2 jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, że w Internecie zaczęły pojawiać się pierwsze testy i recenzje nowego tabletu Apple’a, dzięki którym dowiadujemy się, że firma z Cupertino postanowiła obniżyć taktowanie dwurdzeniowego procesora A5 z reklamowanego 1 GHz do 894 MHz. To prawdopodobnie podyktowane było chęcią utrzymania długiego czasu pracy na baterii urządzenia.

Pomimo obniżonego taktowania procesora, iPad 2 i tak pozostawia konkurencję daleko w tyle. A to dzięki dwurdzeniowemu procesorowi graficznemu PowerVR SGX543MP2.

W przeprowadzonym teście GLBenchmark, iPad 2 zdołał wyświetlić 57,6 klatki na sekundę, podczas gdy konkurencyjna Motorola XOOM z Androidem 3.0 uzyskała 26,7 klatki, a pierwszy iPad zaledwie 17,6 klatki. Trzeba jednak zaznaczyć, że XOOM-a testowano na wyższej natywnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (przy 1024 x 768 pikseli w iPadach).

Tak czy inaczej, grafika na iPadzie 2 jest bezkonkurencyjna. Jeśli nie wierzycie, obejrzyjcie poniższe demo z gry Infinity Blade:

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News