Jak oszukać rozpoznawanie twarzy

Adam Harvey, student z nowojorskiego uniwersytetu odkrył, jak za pomocą makijaży w łatwy sposób oszukać typowe biometryczne algorytmy rozpoznawania twarzy.

Masz już dość tego, że w Sieci jakiekolwiek twoje zdjęcie może być z łatwością dopasowane do twojej osoby i otagowane? Adam Harley ma dla ciebie rozwiązanie… może niezbyt praktyczne, ale skuteczne. Musisz się tylko przemóc i zacząć stosować cyberpunkowy makijaż.

Makijaż, nazwany przez Harley’a CV Dazzle (podobnie nazywał się wzór kamuflażu stosowany często podczas I Wojny Światowej) wzmacnia wizualnie elementy twarzy, na które algorytmy biometryczne nie zwracają uwagi. Algorytm koncentruje się na policzkach, zamiast na oczach tak jak powinien, przez co się gubi i nie potrafi cię rozpoznać. A już na pewno algorytm wykorzystywany przez Facebooka, Flickra i Picasę, który zwyczajnie przestaje twarz wykrywać.

To co, lansujemy nową modę?

CV Dazzle vs PhotoTagger from Adam Harvey on Vimeo.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.