Google zapłaci karę za zbieranie danych

Kara dla Google’a za zbieranie prywatnych danych

Google musi zapłacić 100 tysięcy euro grzywny za zbieranie prywatnych danych użytkowników, podczas fotografowania Francji na potrzeby usługi Street View.

Francuski regulator ds. prywatności danych, komisja CNIL, nałożyła na firmę z Mountain View karę grzywny w wysokości 100 tysięcy euro za zbieranie prywatnych danych (w tym haseł i loginów) użytkowników sieci WiFi we Francji. Komisja przyznaje, że Google zgodziło się na usunięcie wszystkich zebranych danych, jednak ma pewne wątpliwości, czy aby na pewno zostały one usunięte i czy Google „powstrzymało się od wykorzystania danych do identyfikowania punktów dostępowych WiFi indywidualnych użytkowników bez ich wiedzy”.

W podobnym przypadku w Stanach Zjednoczonych, w sprawie zamkniętej w październiku 2010 roku uznano, że obietnica Google’a o usunięciu wszelkich danych jest wystarczająca i nie trzeba karać firmy z Mountain View.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.