Keyglove zastąpi zarówno klawiaturę, jak i myszkę

Klawiatura i mysz w jednym ręku, dosłownie

Na platformie Kickstarter pojawił nowy projekt o nazwie Keyglove - to urządzenie sterujące w postaci rękawiczki, która spełnia rolę zarówno myszki, jak i klawiatury.

Na wstępie może trochę o platformie Kickstarter, na której pojawił się innowacyjny projekt, mogący pomóc obsługiwać komputer wszystkim tym, którzy stracili jedną z rąk. Kickstarter to kopalnia pomysłów, poprzez którą można wesprzeć finansowo pomysłodawców, którzy często mają genialne rozwiązania w głowach, ale nie mają funduszy, aby je urzeczywistnić.

Takim pomysłem jest Keyglove – urządzenie sterujące do komputera w postaci rękawiczki, które pełni funkcję zarówno myszki, jak i klawiatury. Projekt jest rozwijany w open-source’owym środowisku Arduino, natomiast do działania wykorzystuje kombinację czujników dotykowych jako klawiszy klawiatury oraz akcelerometr jako myszkę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.