Lotnisko w Kopenhadze śledzi twój każdy krok

Będąc na lotnisku w Kopenhadze musisz mieć świadomość, że jesteś bacznie obserwowany. Odpowiada za to pewna firma... z Szwajcarii.

SITA to firma zajmująca się przeróżnymi technologiami komunikacyjnymi w lotnictwie. Jej siedziba znajduje się w Genewie a jej najnowsze dzieło to program, który potrafi śledzić ruchy pasażerów na podstawie tylko i wyłącznie posiadanych przez nich urządzeń z włączonym Wi-Fi. Każdy pasażer reprezentowany jest przez pojedynczą kropkę. Kropki oznaczane są w dwóch kolorach: podróżnicy, którzy przylecieli i podróżnicy wylatujący.

Program zostanie zaimplementowany w ciągu najbliższych tygodniu na lotnisku w Kopenhadze. Ma on pomóc władzom lotniska w przeprojektowaniu go tak, by było bardziej wydajne. Na zachętę zostanie wydana mobilna aplikacja, która będzie wskazywała pasażerom miejsca, gdzie kolejki są najkrótsze a także sklepy i restauracje na terenie lotniska z najciekawszymi promocjami.

Aplikacja potrafi określić położenie pasażera z dokładnością do około trzech metrów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.