Nowe MacBooki Pro mają problemy pod dużym obciążeniem

MacBook Pro zawiesza się pod obciążeniem

Na forum Apple'a do znacznych rozmiarów rozrósł się wątek o zawieszających się MacBookach Pro pod dużym obciążeniem, na przykład przy enkodowaniu dużych plików wideo.

Na oficjalnym forum wsparcia technicznego firmy Apple, użytkownicy założyli wątek, w którym skarżą się na nowe 15- i 17-calowe MacBooki Pro. Wątek rozciąga się już na 52 strony i ciągle rośnie, a na każdej ze stron możemy przeczytać wpisy kilku niezadowolonych użytkowników MacBooków Pro, których sprzęt zawiesza się pod dużym obciążeniem. Wygląda na to, że odpowiedzialne za taki stan rzeczy są nowe procesory graficzne AMD, bowiem w większości przypadków laptop Apple’a „naprawia się” po przełączeniu na zintegrowaną grafikę Intela.

Apple oficjalnie nie odnosi się do problemu, jednak jeden z zainteresowanych użytkowników uzyskał odpowiedź od działu pomocy technicznej firmy z Cupertino, wskazującą na to, iż problem tkwi w sterownikach, a nie w samym sprzęcie.

Powiązane treści:

Jaki laptop apple wybrać?

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.