Marek T. oszukał na Allegro 2 000 osób, miał 20 kont

Trzech oszustów postanowiło wykonać skok na kasę użytkowników Allegro.pl. Wystawiali na aukcje perfumy, które po dokonaniu zakupu przez klientów, nigdy nie były wysyłane.

Policjanci z opolskiej policji doliczyli się ponad dwóch tysięcy poszkodowanych osób z całego kraju. To z kolei oznacza, że przekręt wart był 300 tysięcy złotych. To jeden z największych przekrętów w historii Allegro.pl (które, należy pamiętać, tylko pośredniczy w sprzedaży).

Jak donosi Gazeta Wyborcza Opole, główny podejrzany, 40-letni Marek T., usłyszał już 361 zarzutów oszustw i posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, z czego 15 dokonanych wspólnie i w porozumieniu z 24-letnim Sebastianem D. oraz 17-letnią Aleksandrą T. Dokumenty posłużyły do założenia prawie 20 fałszywych kont na Allegro.pl.

W Gazecie Wyborczej Opole czytamy również, że już w kwietniu Markowi T. został przydzielony dozór policji z powodu dokonania przez niego kilkunastu oszustw. Jak widać, nie pomogło. Podejrzanym grozi teraz do ośmiu lat więzienia.

0
Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.