Jedna z metod zakupu Microsoft Points, to kupno zdrapki z kodem do wpisania w konsoli Xbox 360

Microsoft będzie karał za nielegalne Punkty

Microsoft się zastanawia w jaki sposób ukarać użytkowników Xboksa, którzy skorzystali z narzędzia generującego kody umożliwiające zasilanie kont wirtualną walutą.

Wczoraj donosiliśmy o witrynie internetowej, która pozwalała zasilić finansowo nasze konta na Xbox Live bez konieczności uiszczania jakiejkolwiek opłaty. Wygląda na to, że Microsoft nie zamierza puścić tego w niepamięć. –

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji i podjęliśmy kroki, by unieważnić kody zdobyte  wnielegalny sposób

– czytamy w oświadczeniu Microsoftu. Jak argumentuje gigant, pozyskanie kodu zasilającego konto z innych źródeł niż sprzedaż poprzez Xbox Live lub oficjalne karty-zdrapki jest naruszeniem umowy licencyjnej Xbox Live.

Microsoft dodał też, że kwota 1,2 miliona dolarów, jaką rzekomo stracił przez nielegalne kody, jest „niedokładna”, ale nie podał tej prawdziwej. Użytkownicy, którzy skorzystali z kodów, mogą liczyć się z konsekwencjami. „Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie”. Typową karą za naruszenie licencji Xbox Live jest zbanowanie konta i konsoli pod kątem dalszego korzystania z usługi.

0
Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.