Microsoft wydał ponad miliard dolarów, by mieć Nokię na wyłączność?

Microsoft zapłaci Nokii ponad miliard dolarów?

Jak donosi agencja Bloomberg, Microsoft zapłaci firmie Nokia ponad miliard dolarów, w ramach zapowiedzianej na początku lutego umowy.

Według źródeł agencji Bloomberg, ponad miliard dolarów trafi w ręce fińskiego producenta, na mocy jeszcze niepodpisanej umowy pomiędzy Nokią i Microsoftem. Tymczasem Nokia będzie uiszczać Microsoftowi opłaty za każdą wykorzystaną kopię systemu Windows Phone, natomiast umowa ma obowiązywać przez najbliższych pięć lat. Miliard dolarów ma być wyrównaniem strat dla fińskiego producenta, który znacznie ograniczył swój budżet na rozwój i projektowanie oprogramowania, skupiając swoją uwagę na systemie Microsoftu.

Przypomnijmy, że z wcześniejszych informacji wynikało, że Microsoft musiał skusić Nokię setkami milionów dolarów do współpracy właśnie z nim. Później wszystkim doniesieniom zainteresowane firmy zaprzeczyły. Teraz okazuje się jednak, że z pewnością jest coś na rzeczy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.