Nokia znów atakuje Apple'a

Nokia nie odpuści Apple’owi

Przedwczoraj komisja ITC wydała wyrok w sprawie patentowej między Nokią a Apple'em. Fiński producent, dla którego wyrok był niekorzystny, nie składa jednak broni i składa kolejny pozew.

Niedawno informowaliśmy was o tym, że komisja ITC uznała, iż Apple nie naruszyło żadnych patentów firmy Nokia i wciąż może sprzedawać swoje produkty na terenie Stanów Zjednoczonych. Fiński producent wyraźnie kwestionował treść orzeczenia Międzynarodowej Komisji Handlu i dziś mamy już tego efekty.

Nokia składa kolejny pozew, tym razem oskarżając firmę z Cupertino o naruszenie kolejnych siedmiu patentów, dotyczących wielozadaniowości, synchronizacji danych, pozycjonowania, jakości rozmów głosowych oraz akcesoriów Bluetooth. Jak poprzednio, Nokia twierdzi, iż niemal wszystkie produkty Apple’a naruszają owe patenty, wliczając w to iPhone’a, iPoda touch i MacBooki.

Łącznie, we wszystkich sprawach sądowych przeciwko Apple’owi (zarówno w Komisji ITC, jak i innych sądach na całym świecie), przedmiotem sporów jest aż 46 patentów, należących do Nokii. Fiński producent musi więc sporo pieniędzy przeznaczać na adwokatów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.