Darmowy smartfon Nokii z Windows Phone 7 dla wszystkich uczestników programu Launchpad

Nokie z Windows Phone dopiero w 2012 r.

Według przedstawiciela fińskiej firmy, pierwsze smartfony z WP7 zadebiutują w ciągu 12 miesięcy. Do tej pory, Nokia ma zamiar wypuścić jeszcze 20 nowych smartfonów z Symbianem.

Chociaż z wcześniejszych zapewnień fińskiego producenta wynikało, że pierwsze smartfony Nokii z Windows Phone 7 pojawią się na rynku jeszcze w tym roku, to wizja ta staje się coraz bardziej odległa. Dyrektor zarządzający indyjskim oddziałem Nokii, D „Shiv” Shivakumar, powiedział że pierwsze smartfony zadebiutują w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Wypowiedź ta nie wyklucza co prawda możliwości pojawienia się na rynku urządzeń jeszcze w tym roku, ale nie jest już tak stanowcza, jak wcześniejsze zapowiedzi Nokii i Microsoftu.

Tymczasem 2011 rok wciąż należeć będzie do Symbiana – Nokia planuje do końca tego roku wydać jeszcze dwadzieścia nowych smartfonów z tym systemem, a kolejnych trzydzieści z innymi platformami (głównie S40).

Shivakumar wytłumaczył, że Symbian będzie wciąż znaczącą platformą właśnie w krajach takich, jak Indie, gdzie Nokia planuje połączyć z Internetem „następny miliard” ludzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.