Nowy materiał = szybsze i lżejsze komputery

Firma General Electric informuje, że wytworzyła nowy materiał przewodzący ciepło, dzięki któremu komputery staną się nie tylko lżejsze, ale i znacznie szybsze!

W centrum badawczym GE wynaleziono zupełnie nowy, przełomowy materiał, dzięki któremu w przyszłości będzie można budować znacznie lżejsze i szybsze komputery. Prototypowy substrat, którego możliwości w przewodzeniu ciepła mają być nieporównywalne z obecnymi materiałami, w znaczący sposób usprawni systemy chłodzenia komputerów. W porównaniu z miedzią, materiał GE jest trzy czwarte lżejszy, dwukrotnie szybciej rozprowadza ciepło i może pracować przy 10-krotnie wyższej sile grawitacyjnej.

Materiał, wytworzony w ramach programu Nanotechnology Advanced Technology Program i we współpracy z agencją DARPA (Defence Advanced Research Program Agency), będzie wykorzystywany nie tylko przy budowie komputerów, ale także w zaawansowanych systemach radarowych czy sprzęcie lotniczym.

Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.