Opera wydaje betę nowej przeglądarki 11.10 Barracuda

Opera 11.10 „Barracuda” beta do pobrania!

Opera Software udostępniła dzisiaj wersję beta Opery 11.10, swojej najnowszej przeglądarki o przydomku "Barracuda".

Barracuda dziedziczy po swoich poprzedniczkach wygląd, prezentując jednocześnie nowe funkcje, szybkość i zwiększoną wydajność. Jedną z nowości jest rozbudowana funkcja szybkiego wybierania. Od teraz liczba okien ekranu szybkiego wybierania jest nieograniczona dzięki nowej funkcji, która otwiera nowe miniatury w miarę ich dodawania. Opcje dostosowywania wzbogaciły się o nowe możliwości układu i ulepszony zoom, umożliwiający wygodne rozmieszczenie na monitorze nawet pięciu kolumn miniatur ulubionych stron.

Opera ułatwia także obsługę wtyczek – podczas odwiedzania strony wymagającej technologii Flash, Opera automatycznie i w prosty sposób pobierze i zainstaluje wtyczkę.

Dla programistów także są dobre wieści – nowy rdzeń Barracudy dodaje wsparcie dla układów wielokolumnowych i gradientów CSS3, a także dla formatu czcionek Web Open Font Format i formatu obrazów WebP od Google.

Chętni do testowania „Barracudy” mogą pobrać nową przeglądarkę ze strony producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.