Opiekuje się robotem w poprawczaku

Jeden z "lokatorów" poznańskiego poprawczaka resocjalizuje się w niecodzienny sposób. Opiekuje się cyfrową lalką, która symuluje reakcje prawdziwego dziecka. Chłopak musi ją tulić, kołysać i karmić, gdy tego "potrzebuje".

Na Piotrku z poznańskiego poprawczaka testowany jest nowy pomysł na resocjalizację. Chłopak opiekuje się elektroniczną lalką. Ta płacze, gdy jest głodna lub po prostu gdy potrzebuje uwagi. Piotrek w pełni za nią odpowiada.

Na wolności na Piotrka czeka jego 17-letnia dziewczyna. Angelika, bowiem tak się nazywa, jest z nim w ciąży. Jeżeli Piotrkowi uda się uzyskać warunkowe zwolnienie, z poprawczaka wyjdzie już w maju. Jednak zamiast pełnej wolności i spacerów w parku z dziewczyną, czekają go obowiązki ojca. Elektroniczna lalka ma go przygotować na zderzenie z rzeczywistością.

Oni nie wiedzą, co będą robić jutro. Na pewno też wyobrażenie dziecka, rodzicielstwa, opieki jest zupełnie inne, i my – w ramach projektu – pokażemy tę rzeczywistość troszeczkę inną niż tylko spacer z dziewczyną pod rękę

– mówi Sebastian Dec, dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu redakcji TVN24.pl.

0
Źródło: TVN24.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.