iPhone 5: żegnaj szkło, witaj aluminium!

Pękająca szklana obudowa i problemy z anteną najwyraźniej dały popalić Apple'owi. Następca iPhone'a 4 ma mieć aluminiowy tył obudowy, co zwiększy trwałość smartfona i zmniejszy jego masę.

iPhone 5, według „dobrze poinformowanego” chińskiego źródła, ma mieć aluminiowa obudowę, zamiast obecnie stosowanej szklanej. Problem niskiej trwałości więc zniknie, a sam smartfon będzie lżejszy. Zniknąć też mają anteny montowane na bokach obudowy. Zamiast tego pomysłu, który nie sprawdził się za bardzo („antenagate„…), antena będzie w pojedynczym miejscu, mniej więcej tam, gdzie znajduje się logo Apple’a. Ma być też dużo czulsza, w znaczny sposób polepszając odbiór sygnału telefonii i WiFi.

Telefon ma być napędzany tym samym wielordzeniowym procesorem, co iPad 2. Więc, jeżeli te plotki są prawdziwe, smartfon będzie krył w sobie oparty o Cortex A9 procesor A5.

Apple, jak zawsze, „nie komentuje plotek i spekulacji”.

0
Źródło: Gadgets DNA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.