Hakerzy nie dają za wygraną - chcą zasypać Sieć informacjami o zabezpieczniach konsoli Sony

Przerobiłeś PS3? Sony dostanie twoje dane

Sagi pod tytułem Sony vs. GeoHot ciąg dalszy. Tym razem mamy decyzję sądu, wedle której serwisy takie jak YouTube mają obowiązek udostępnić dane hakerów konsoli Playstation 3.

Zacznijmy od początku – Sony pozwało George’a „GeoHota” Hotza za udostępnianie narzędzi i filmów, dzięki którym użytkownicy mogli na własną rękę przerabiać swoje konsole Playstation 3. Wtedy też, Sony żądało sądowego nakazu udostępnienia danych osobowych wszystkich użytkowników, którzy komentowali rzeczony filmik z jailbreaku konsoli przez GeoHota.

Teraz dowiadujemy się, że sąd przychylił się do żądań japońskiego producenta i nakazał przekazanie informacji o użytkownikach firmie Sony przez: Bluehost (hostujący stronę internetową Hotza), Twittera (wszystkie komentarze pod wpisami Hotza), Google Blogspot (komentarze na jego blogu) oraz YouTube (komentarze pod filmem, instruującym jak przerobić PS3).

Wygląda jednak na to, że Sony na razie zainteresowane jest wyłącznie mieszkańcami Kalifornii, skąd pochodzi większość komentarzy pod wpisami i filmami GeoHota.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.