Rzeszowska Grupa IT

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych

działa przy Zakładzie Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Opiekunem Koła jest

mgr inż. Bartosz Pawłowicz.

Koło zrzesza studentów zainteresowanych i zafascynowanych technologiami informacyjnymi, chcących pogłębić swoją wiedzę przede wszystkim z procesu projektowania, tworzenia, konfigurowania i zarządzania sieciami teleinformatycznymi, w tym platformami serwerów domen, serwerów pocztowych oraz rozwiązań Unified Communication, takich jak telefonia IP, praca grupowa czy wideokonferencje.

Rzeszowska Grupa IT

to grupa pasjonatów, przede wszystkim studentów, zainteresowanych szeroko pojętą teleinformatyką, jednak głównie zajmujących się rozwiązaniami z technologii Microsoft. Jednak nie jest to ograniczone. W trakcie naszych spotkań próbowaliśmy także stworzyć systemy zarówno oparte na rozwiązaniach typu opensource, jak i połączyć rozwiązania otwarte z rozwiązaniami Microsoft.

W ramach działalności w Kole studenci mogą rozwijać swoje umiejętności a także nawiązywać kontakty z szeroko pojętym środowiskiem IT. Zdobywają też cenne na rynku pracy doświadczenie przez inicjatywy własne (organizowanie konferencji i spotkań) jak i przez uczestnictwo w projektach, konferencjach i praktykach w znanych firmach branży IT. Korzystamy także ze szkoleń udostępnionych w ramach IT Academy Advanced, systemów operacyjnych oferowanych w ramach MSDN AA, nie zamykając się jednak na systemy opensource.

Spotkania

Koła odbywają się we środy o godzinie 18:00 w Laboratorium A-51, przy ulicy Wincentego Pola 2 w Rzeszowie. Sekcja LEGO Mindstorms to grupa ludzi, zajmujących się głównie automatyką i robotyką tworzoną przy pomocy sensorów i silników dostarczanych wraz z zestawami LEGO Mindstorms.

Jest to seria klocków produkowana przez Lego Group od 1998 roku, gdzie sercem całości jest sterownik wraz z trzema silnikami i czujnikami (dotyku, rozpoznawania kolorów oraz do mierzenia odległości). 

Sekcja dysponuje trzema pełnymi zestawami NXT oraz zestawem klocków z serii Lego Technics. 

Daje to spory wachlarz możliwości do budowania różnorakich robotów, gdyż każdy zestaw posiada 619 klocków. W dodatku prawie każdy bez problemów może je zaprogramować, ponieważ funkcje do Lego Mindstorms można pisać w C, C++, Javie, Pythonie i wielu innych językach. 

Sekcja ta uczestniczyła w wielu spotkaniach, gdzie prezentowali swoje osiągnięcia, m.in. Politechnika Dziecięca, pokaz dla obcokrajowców, odwiedzających naszą uczelnię czy też podczas IT Academic Day 2010. Swoje osiągnięcia zaczęli też prezentować przez Internet, między innymi poprzez kanał w serwisie Youtube. Sponsorem sekcji LEGO jest firma Brickland.

Członkowie Koła czynnie włączają się we wspólne rozszerzanie swojej wiedzy, prezentując na spotkaniach wybrane przez siebie tematy. Większość tematów prezentowanych jest na żywo, co pozwala pozostałym uczestnikom spotkania zobaczyć rzeczywiste działanie i sposób rozwiązywania ewentualnych problemów. Studenci bardzo mocno angażują się również w różnorakie projekty i praktyki, realizowane z firmami zewnętrznymi, a także w konkursy na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym: Twoja Perspektywa, ImagineCup i inne.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

(DTroj)

Więcej:bezcatnews