Serwis zarządzany jest przez działający w ramach Google zespół o nazwie Data Liberation Front

Samodzielne blokowanie witryn w Google

Google umożliwi nam blokowanie witryn, które mają nam się nie pokazywać w następnych wynikach wyszukiwania. Funkcja już działa w anglojęzycznej wersji Google.

Funkcja „Zablokuj wszystkie wyniki” umożliwi nam wyrzucenie danej witryny z naszej spersonalizowanej wersji wyszukiwarki Google. Innymi słowy, jeżeli szukając muzyki typu hard-core natrafisz na witrynę z… hardkorowymi relacjami damsko-męskimi, lub na nachalną reklamę, wystarczy jeden klik, by ta witryna już nigdy więcej się nie pojawiła w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zechcemy, by witryna jednak była nam pokazywana, możemy przywrócić ją w ustawieniach konta.

Funkcja na razie działa na anglojęzycznym Google, ale ma być wkrótce wdrożona do innych wersji wyszukiwarki. Wymaga posiadania Konta Google, przeglądarki Chrome 9 lub nowszej, Internet Explorera 8 lub nowszego, Firefoksa 3.5 lub nowszego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.