Stylowe okulary, ogromny ekran i ten trojwymiar. Wszystko fajnie. Wg. Europejczyków niefajna jest tylko cena.

Samsung inwestuje w mobilne 3D

Samsung najwyraźniej ma ochotę rywalizować z firmami LG i HTC, które już zaprezentowały smartfony z ekranami 3D. Koreański producent zainwestował więc 15 milionów dolarów w tę technologię.

Samsung Ventures, inwestycyjne ciało koreańskiego producenta, zainwestowało 15 milionów dolarów w firmę MasterImage 3D, tworzącą autostereoskopowe wyświetlacze 3D dla telefonów komórkowych, które nie wymagają użycia specjalnych okularów, a także narzędzia do tworzenia materiałów 3D. MasterImage 3D pracuje już także nad większymi tego typu panelami, które wkrótce mogą zagościć w tabletach, notebookach, a nawet monitorach. Umowa pomiędzy MasterImage oraz Samsungiem nie jest do końca jasna, jednak z pewnością koreański producent chce powalczyć w tym segmencie rynku z firmami LG i HTC, które już zaprezentowały swoje smartfony 3D – odpowiednio Swift 3D oraz EVO 3D.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.