Galaxy Tab 10.1 czy iPad 2 - który jest cieńszy?

Samsung oszukuje. Galaxy Tab jest grubszy od iPada 2

Podczas spotkania oko w oko z Galaxy Tabem 10.1, okazało się, że nowy tablet Samsunga wcale nie jest cieńszy od iPada 2, co było głównym elementem marketingowej walki z Apple'em.

Samsung mocno namieszał przy wprowadzaniu na rynek swojego nowego tabletu – najpierw miał być sporo, bo o 2,3 milimetra grubszy od iPada 2, ale po premierze tabletu Apple’a okazało się, że koreańskiemu producentowi udało się odchudzić swój tablet do grubości zaledwie 8,6 mm (o 0,2 mm mniej, niż mierzy iPad 2).

Taką grubość przynajmniej podawał Samsung, reklamując swoje urządzenie jako najcieńszy 10-calowy tablet na świecie. Tymczasem po głębszym spojrzeniu na nowego Galaxy Taba 10.1 i porównaniu go z iPadem 2 przez redaktorów InformationWeek, okazuje się, że tablet Apple’a jest wciąż o „kilka włosów” cieńszy.

Rzecz jasna kilka dziesiątych milimetra w tę czy w tę większości (mam nadzieję, że wszystkim) nie robi różnicy, jednak Samsung nie powinien reklamować swojego produktu jako najcieńszy tablet na rynku, skoro cieńszy od iPada 2 nie jest.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.