Sklep Amazona dla Androida ruszy we wtorek

Amazon, gigant e-handlu, od dłuższego czasu szykuje się do uruchomienia własnego sklepu z aplikacjami dla Androida. Wygląda na to, że jego premiera nastąpi już we wtorek.

Sklep z aplikacjami dla Androida od Amazona będzie działał zupełnie na innej zasadzie, niż Market Google’a. Będzie o wiele bardziej przypominał sklep Apple App Store. Na Amazonie bowiem nie będzie panowała wolność, dowolność i swoboda. Każdy z elementów, podobnie jak na App Store, będzie sprawdzany pod kątem jakości i bezpieczeństwa przez ekipę Amazona. A ta zastrzega sobie prawo, podobnie jak na App Store, do odrzucenia aplikacji.

Sklep będzie działał, tak jak Android Market, zarówno z poziomu przeglądarki, jak i poprzez aplikację. Niestety, najprawdopodobniej aplikacje nie będą miały swoich własnych indywidualnych linków. Co jeszcze ma nas przekonać do Amazona? Obsługa płatności w większej ilości krajów, niż proponuje Checkout oraz niższe ceny, niż na Markecie. Pożyjemy, zobaczymy. Premiera, najprawdopodobniej, we wtorek!

0
Źródło: Gadget Lab
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.