Sony Ericsson odblokuje bootloadery Xperii

Coraz więcej producentów smartfonów z Androidem blokuje możliwość wgrywania nieoficjalnych, "garażowych" systemów operacyjnych. Sony Ericsson zdecydowało się pójść w przeciwnym kierunku.

Sony Ericsson ogłosił, że będzie się starał ułatwić życie entuzjastom przerabiania Androida. Wybrane (nie wszystkie) telefony otrzymają narzędzia do uzyskania pełnego dostępu do bootloadera. Konkretnie, chodzi tu o modele Xperia Play, Neo, Pro i Arc.

Szwedzko-japońskie konsorcjum zastrzegło tylko dwie rzeczy. Pierwsza, oczywista: firma nie odpowiada za szkody wyrządzone przez nieoficjalne oprogramowanie. Druga, mniej oczywista: firma dalej ma różne umowy z operatorami sieci komórkowych. Odblokowane zostaną wszystkie telefony ze sprzedaży detalicznej. Te od operatorów (nie wszystkich) mogą mieć dalej zablokowane ROM-y. Uczciwe postawienie sprawy.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.